CELODENNÍ VÝLET MŠ

Ve čtvrtek pojednou děti na celodenní výlet do Dinoparku ve Vyškově.

Sraz dětí je do 8.00 hod. Dětem dejte batoh na záda, funkční pláštěnku, pohodlné oblečení dle počasí a obuv. Dále jídlo na celý den

(např.: svačinu – rohlík, buchta, ovoce…, oběd – tousty, řízek s chlebem…. a svačinu – buchta, oplatek, rohlík…) a pití. Děti budou v tento den odhlášené ze stravy v MŠ.

Návrat k MŠ cca 15.30 hod., provoz MŠ končí normálně v 16.30 hod.

V případě dotazů neváhejte oslovit paní učitelky.

Rubriky: Akce | Napsat komentář

PŘEHLED PLÁNOVANÝCH AKCÍ ŠKOL. ROKU 2017/2018 – průběžně aktualizujeme

Kalendář akcí na 2. pololetí šk. roku 2017/2018

Seznam akcí se může měnit v závislosti na třídních vzdělávacích programech jednotlivých tříd a proto doporučujeme sledovat pečlivě i nástěnky u tříd!!!

ÚNOR

1.2.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 6 (1.skupina)

2.2.

 

Pololetní prázdniny v ZŠ – provoz MŠ omezen (Děti budou spojeny ve třídách Motýlků a Krtečků – stávající budova)

5.2.-9.2.

 

Jarní prázdniny v ZŠ  – provoz MŠ omezen (Děti budou spojeny ve třídách Motýlků a Krtečků – stávající budova)

14.2.

  Lyžování s Lemurem 4

15.2.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 7 (1.skupina)

19.2.

 

Bruslení 1. lekce  – přihlášení předškoláci

20.2.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 6 (2.skupina)

21.2.

  Lyžování s Lemurem 5

22.2.

15.30 Odborné setkání pro rodiče s lékařkou téma: Psychosomatika v rodině

 

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 7 (2.skupina)

26.2.

  Bruslení 2. lekce  – přihlášení předškoláci

28.2.

  Lyžování s Lemurem – náhradní lekce

 

BŘEZEN

1.3.

9.00, 10.00

Karneval v MŠ (agentura Pohoda)

 

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 8 (1.skupina)

5.3.

  Bruslení 3. lekce  – přihlášení předškoláci

6.3.

Od 8.00

Jarní fotografování dětí (stávající budova)

 

15.30 Odborné setkání pro rodiče se zástupcem ZŠ na téma: Zápis do ZŠ

7.3.

Od 8.00

Jarní fotografování dětí (přístavba)

 

  Mateřinka – vystoupení (12 dívek ze třídy Motýlků, Sluníček a Krtečků)

8.3.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 8 (2.skupina)

12.3.

  Bruslení 4. lekce  – přihlášení předškoláci

13.3.

Od 15.30

Jarní dílny pro rodiče a děti (všechny třídy)

15.3.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 9 (1.skupina)

19.3.

  Bruslení 5. lekce  – přihlášení předškoláci

22.3.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 9 (2.skupina)

24.3.(sobota)

8.00-11.00

Den otevřených dveří v MŠ

27.3.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 10 (1.skupina)

 

DUBEN

 

dle domluvy

Hovorové hodiny

5.4.

15.30 Edukativně-stimulační skupiny 10 (2.skupina)

9.4.

9.30

Návštěva knihovny v Tuřanech (Sluníčka)

 

10.30 Návštěva knihovny v Tuřanech (Motýlci)

13.4.

9.30 Návštěva knihovny v Tuřanech (Koťátka)

 

10.30 Návštěva knihovny v Tuřanech (Medvídci)

16.4.

9.30 Návštěva knihovny v Tuřanech (Krtečci)

24.4.

Od 15:30

Jarní akce na zahradě MŠ – téma: Příroda kolem nás

 

KVĚTEN

2.-3.5.

 

Zápis do mateřské školy

4.5.

9.30, 10.30 Hudba hrou – hudební pořad

10.5.

16.00

Besídka pro maminky (všechny třídy)

15.5.

7.30 Lesní pedagogika – předškoláci (přístavba)

16.5.

9.00 Olympiáda Slatina (vybrané děti)

17.5.

7.30 Lesní pedagogika – předškoláci (stávající  budova) – přesunuto na 22.5.

18.5.

9.00 Výchovný koncert ZUŠ Slunná

25.5.

8.00

Výukový program na Jezírku – Lesní naučná cesta (předškoláci)

30.5.

15.30

Rozloučení s předškoláky – Tetiny

 

18.30 Spaní v MŠ (předškoláci, kteří odcházejí do ZŠ)

 

ČERVEN

1.6.

dopoledne

Dětský den V MŠ – výlety (všechny třídy)

4.6.- 8.6.

 

Škola v přírodě Hodonín u Kunštátu

13.6.

10.00 Návštěva ZŠ (předškoláci, kteří jdou do školy)

14.6.

8.00

Celodenní výlet do Dinoparku a ZOO ve Vyškově (všechny třídy)

15.6.

7.45 Pekárna (předškoláci, kteří jdou do školy)

21.6.

15.30 Odborné setkání pro rodiče s logopedem na téma: Logopedická prevence

 

 

Polodenní výlety do okolí MŠ   

Další akce a přesná data plánovaných akcí budou včas vyvěšeny na webu školy a na nástěnkách u každé třidy.

 

 

Kalendář akcí na 1. pololetí šk. roku 2017/2018

Seznam akcí se může měnit v závislosti na třídních vzdělávacích programech jednotlivých tříd a proto doporučujeme sledovat pečlivě i nástěnky u tříd!!!

ZÁŘÍ

5.9.

16.00

Třídní schůzka tříd Sluníčka, Medvídci

6.9. 16.00

Třídní schůzka tříd Krtečci, Koťátka

7.9.

16.00

Třídní schůzka třídy Motýlci

25.9.

9.30, 10.30 Divadlo Domino – Pošťácká pohádka

29.9.

  Provoz omezen (přihlášené děti budou sloučeny ve třídě Motýlků)

 

 

ŘÍJEN

3.10.

  Plavání 1. lekce

10.10.

  Plavání 2.lekce

12.10.

9.30, 10.30 Ekologická pohádka – Kocour v botách

12.10.

15.30 – 17.30

Zahradní slavnost – Dýňohrátky

17.10.

  Plavání 3.lekce

24.10.

 

Plavání 4. lekce

25.10.

  Zelný trh – Země plná kamínků – výukový program (jen předškoláci)

26.-27.10.

  Provoz omezen (přihlášené děti budou sloučeny ve třídě Koťátek a Medvídků)

31.10.

 

Plavání 5. lekce

 

 

LISTOPAD

 

dle domluvy  Hovorové hodiny

7.11.

  Plavání 6. lekce

9.11.

  Focení dětí – stávající budova (Motýlci, Sluníčka, Krtečci)

10.11.

  Focení dětí – přístavba (Koťátka, Medvídci)
14.11.  

Plavání 7. lekce

16.11.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 1 (1.skupina)

20.11.

9.30, 10.30 Divadlo Špílberg – Kocourek Modroočko

21.11.

 

Plavání 8.lekce

23.11.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 1 (2.skupina)
24.11 9.30, 10.30

Návštěva knihovny v Tuřanech – třída Koťátka, Medvídci

27.11.

9.30, 10.30 Návštěva knihovny v Tuřanech – třída Sluníčka, Motýlci

28.11.

 

Plavání 9.lekce

30.11.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 2 (1.skupina)

 

PROSINEC

1.12.

9.30 Návštěva knihovny v Tuřanech – třída Krtečci

3.12.

16.00 Vystoupení u Vánočního stromu – předškoláci

5.12.

dopoledne

Mikulášská nadílka

7.12.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 2 (2.skupina)

12.12.

  Plavání 10.

14.12.

od 15.30 Vánoční besídka (všechny třídy) + Vánoční dílnička (třída 1 – 4.třída)
18.12.

9.30,10.30

 Divadlo Kejkle – Vánoční pohádka

19.12.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 3 (1.skupina)

20.12.

dopoledne

Vánoční nadílka

21.12.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 3 (2.skupina)

 

LEDEN

4.1.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 4 (1.skupina)
5.1. dopoledne

Oslava Tří králů

11.1.  

Dopravní hřiště Riviéra – O Koblížkovi (jen předškoláci) – stávající budova

11.1.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 4 (2.skupina)

16.1.

  Divadlo Radost – Tři prasátka

17.1.

 

Dopravní hřiště Riviéra – O Koblížkovi (jen předškoláci) – přístavba

17.1.

  Lyžování s Lemurem 1

18.1.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 5 (1.skupina)

19.1.

15.30 Odborné setkání pro rodiče s psychložkou – téma: Školní připravenost (třída Koťátka)

24.1.

  Lyžování s Lemurem 2

25.1.

15.30 – 16.30 Edukativně-stimulační skupiny 5 (2.skupina)

30.1.

9.00, 10.00  Divadlo Animae – Červená Karkulka

31.1.

  Lyžování s Lemurem 3

 

Další akce a přesná data plánovaných akcí budou včas vyvěšeny na webu školy a na nástěnkách u každé třidy.

Rubriky: Akce | Napsat komentář

KLUB RODIČŮ

Při naší mateřské škole funguje Klub rodičů a přátel školy.
Každá třída MŠ má v Klubu svého zástupce. Budete-li mít dotazy, náměty k činnosti Klubu, kontaktujte rodiče – zástupce, jeho jméno bude uveřejněno na nástěnce MŠ nebo paní učitelky na třídě.

Příspěvek do klubu rodičů se vybírá za každé dítě navštěvující MŠ ve výši         1000,- Kč za školní rok. Platba se hradí v hotovosti paní učitelkám na třídě oproti příjmovému dokladu (lze ji rozdělit na pololetí – 500,- Kč v září a 500,- Kč v lednu). Informace o čerpání peněz z Klubu jsou vyvěšeny na nástěnkách MŠ. 

Rubriky: Akce | Napsat komentář